Awesome

Światło kolagenowe – zdrowie z natury

Światło kolagenowe – zdrowie z natury

 

Światłoterapia przeciwzmarszczkowe to nowość na polskim rynku, nie emituje promieni UV, jest natomiast wyposażone w lampy kolagenowe. Urządzenie emituje widoczne światło o długości fali 550 – 700 nm i stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny. To właśnie białka kolagenowe są odpowiedzialne za właściwy poziom nawilżenia skóry, jej jędrność i elastyczność.

 

Kolagenowa terapia świetlna jest czasem nazywana solarium przeciwzmarszczkowym. Lampy kolagenowe skutecznie redukują zmarszczki, ale nie dają efektu opalenizny, ponieważ nie emitują promieniowania UVA czy UVB, które powodują przesuszanie i starzenie się skóry. 

 

Światło kolagenowe jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla skóry. Nie wywołuje pieczenia, ani podrażnień.

 

Usuwa na trwałe zmarszczki, cellulit i rozstępy. Wygładza blizny oraz łagodzi objawy trądziku, przyspiesza gojenie ran. Uelastycznia i ujędrnia skórę.

Hamuje procesy starzenia się skóry. 

 

Aby uzyskać najlepsze efekty, z kolagenowej terapii świetlnej należy korzystać przez ok. 1,5-2 miesiące. W pierwszym miesiącu wskazane są zabiegi co 2 dni (12-15 naświetlań), w drugim – 1 lub 2 zabiegi tygodniowo. Zalecany czas jednego zabiegu to 10-15 minut, można go stopniowo wydłużać do ok. 20 minut. 

 

Efekty terapii można podwyższyć, stosując jednocześnie kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, kolagen i elastynę oraz suplementacją witamin A, E i C. 

 

Zalecany czas trwania fototerapii wynika z naturalnego tempa odbudowywania się komórek skóry twarzy i całego ciała. Efekt kolagenowej terapii świetlnej jest widoczny i długotrwały, ponieważ fale świetlne oddziałują na najgłębsze warstwy skóry, warunkujące jej elastyczność i dobrą kondycję.

 

KOLAGEN

 

Kolagen jest istotnym elementem tkanki łącznej, która stanowi elastyczną konstrukcję dla skóry właściwej. Znajduje się nie tylko w skórze, lecz także w kościach, ścięgnach, więzadłach, naczyniach krwionośnych.

 

Białka kolagenowe zbudowane z cienkich włókien są odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry. Włókna elastyny zapewniają jej elastyczność i sprężystość. 

 

Wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się – powoduje to pojawienie się zmarszczek, nadmierną wiotkość skóry, tworzenie niedoskonałości. 

 

Możemy jednak ten proces cofnąć poprzez skuteczną terapię kolagenową.

No Comments

Leave a Comment